Charakteristika školy

Hlavní činnost  školy je vymezena zákonem  č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a dalšími prováděcími předpisy v pozdějších zněních. Činnost školy řídí ředitelka, kterou jmenuje a odvolává Rada Středočeského kraje.

Škola poskytuje  vzdělání pro děti a žáky se zdravotním postižením, poskytuje mravní, estetickou, pracovní,  zdravotní, tělesnou a ekologickou  výchovu, umožňuje náboženskou výchovu dětem, žákům kteří se nemohou vzdělávat na běžné základní škole, dětem zdravotně oslabeným, poskytuje přípravu na školu, dále škola poskytuje střední vzdělání v praktické škole jednoleté a praktické škole dvouleté žákům se zdravotním  postižením.
Součástí školy je základní škola, základní škola speciální a střední škola (praktická škola jednoletá, praktická škola dvouletá). Ve škole je pro děti a žáky školní družina, ve které je zabezpečována výchova mimo vyučování. Škola má přípravnou třídu ZŠ.

Škola zajišťuje úkoly výchovného poradenství výchovným poradcem podle vyhlášky č. 72/2005 Sb. o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních. Výchovná poradkyně vystudovala výchovné poradenství na Pedagogické fakultě v Praze a školní metodik prevence SPJ splňuje požadavky §133 ZP 262/2006 Sb. a zákona č. 563/2004 Sb.

Součásti školy

Základní škola-  IZO  102 238 031
Základní škola speciální- 102 238 031
Praktická škola- IZO 150 067 364

Základní cíle výchovně vzdělávacího procesu:

• Poskytnout výchovu a vzdělání dětem, žákům a studentům se zdravotním postižením, kteří se nemohou s úspěchem vzdělávat na základní škole a střední  škole, pomocí zvláštních výchovných a vyučovacích metod, prostředků a forem.
  • Žákům ze sociálně znevýhodněného prostředí umožnit kvalitní přípravu na budoucí zapojení do společnosti s důrazem na rozvoj pracovních dovedností a zkvalitnění vzájemné mezilidské  komunikace v multikulturní společnosti.
  • Žákům mentálně nebo tělesně postiženým, žákům s vadami řeči, žákům s více vadami, žákům obtížně vychovatelným a žákům nemocným a oslabeným, umístěným ve zdravotnických zařízeních vytvořit podmínky pro další vzdělávání, komunikaci mezi lidmi a uplatnění v životě.
  • Cílem školy je vzdělávat a vychovávat žáky se zdravotním postižením v podnětném a sociálně bezpečném prostředí podle jejich individuálních potřeb.
  • Rozvíjet osobnost každého žáka, aby byl schopen samostatně myslet, svobodně se rozhodovat a projevovat se jako demokratický občan, to vše v souladu s obecně uznávanými životními a mravními hodnotami.
  • Vytvořit dobře fungující celek, projevující se dobrými výsledky školy a atmosférou, ve které se dobře pracuje žákům, učitelům i ostatním zaměstnancům.
  • Prohlubovat individuální přístup k jednotlivým žákům.
  • Řídit se příslušnými platnými právními předpisy a směrnicemi KÚSK.
Zveřejněno: 12.5.2022
Cvičení v přírodě

V pátek 20. 5. se celá škola zúčastní cvičení v přírodě.

Zveřejněno: 6.5.2022
Projektový týden "My Evropané"

Od 10. do 13. 5. bude probíhat celoškolní projektový týden. V pátek nás čeká projektový den, všechny třídy budou mít do 10.45.

Zveřejněno: 2.5.2022
9. 5. ŘEDITELSKÉ VOLNO
Zveřejněno: 19.4.2022

V pondělí 25.4. projektovým dnem oslavíme Den Země.
Výuka bude pro všechny žáky do 10.45.

Zveřejněno: 4.4.2022
Velikonoční zvyky a tradice

Celoškolní projekt (4.-13. 4.).
Ve středu před velikonočními prázdninami nás čeká projektový den. Celá škola bude končit v 10.45.

Zveřejněno: 17.3.2022
DOPRAVNí VÝCHOVA

Týdenní celoškolní projekt (21.-25.3.), jehož prostřednictvím se realizuje problematika dopravní výchovy, zakončí v pátek 25.3. projektový den.
Vsichni žáci naší školy budou mít výuku do 10.45.

Zveřejněno: 15.12.2021
Výuka- 20.-22.12. 2021

Výuka ve dnech 20.-21.12. bude do 11.40. Ve středu do 10.45 (projektový den). Platí pro celou školu.

Zveřejněno: 4.9.2021
Výuka od 6.-10. 9. 2021

V týdnu od 6. do 10. září nás čeká projektový BAREVNÝ TÝDEN
Výuka pro celou školu:
pondělí-čtvrtek: do 11.40
pátek (projektový den): do 10.45

Zveřejněno: 28.6.2021
Krásné prázdniny!

Přejeme všem našim žákům a jejich rodičům hezké léto a plno krásných prázdninových zážitků.

Těšíme se na Vás ve středu 1. září 2021!

Dnes je 21. května 2022
a svátek má Monika.