Výukový program ve Vodním domě Hulice

V pátek 20. září se zúčastnily některé třídy naší školy (III., IV., VII., PTC) projektového dne, který se konal ve Vodním domě v Hulicích, u vodní nádrže Švihov.
Zde jsme absolvovali výukový program „Voda kolem nás“. Dozvěděli jsme se, odkud se voda bere a v jaké podobě se v přírodě vyskytuje. Vžili jsme se do rolí badatelů a vyzkoušeli si několik pokusů. Ověřovali jsme, zda je pára voda, přefiltrovali jsme znečištěnou vodu, zjišťovali jsme, jak se chová teplá voda ve studené vodě.
Navštívili jsme i hráz vodní nádrže Švihov, kde jsme se dozvěděli, jak se voda z přehrady upravuje na pitnou vodu a různé přírodní zajímavosti spojené s touto významnou lokalitou Želivka.
Prohlédli jsme si všechny části expozice Vodního domu- vodní mikrosvět, pod vodní hladinou, na břehu řeky, nekonečná cesta vody.
Velkou zábavou byla venkovní část expozice s umělými vodními toky, které jsme mohli pomocí různých herních prvků (pump, hrází a mlýnků) ovládat.
Tento den byl pro nás velkým poučením, ale i zábavou.

Projektový den mimo školu jsme zrealizovali v rámci projektu EU Šablony II.

V. Králová, H. Musilová, J. Lázničková, R. Hatáková

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní projekty, Výlety, exkurze, Výuka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.