Projektový den – Obora Žleby

Ve čtvrtek 6.6. jsme prožili projektový den v oboře ve Žlebech. Cestovali jsme vlakem. Už to bylo dobrodružné. V oboře na nás čekal bohatý program. Nejprve nás pracovníci obory seznámili s činností jejich záchranné stanice a mohli jsme si prohlédnout a někdy i pohladit zvířátka, o která se starají. Pak jsme se učili střílet lukem a mohli jsme se vyfotografovat s kánětem na ruce. Na krmení přišli někteří bílí jeleni s laňkami a koloušky, bylo velmi zajímavé je pozorovat. Závěrem programu se nám předvedli draví ptáci v celé své kráse. Viděli jsme jejich výcvik a nejnapínavější bylo, když nám přelétávali těsně nad hlavami. Na závěr jsme se pokusili v pracovních listech uplatnit, co jsme se o zvířatech dověděli. Celý den jsme si náramně užili. Moc děkujeme panu Pelikánovi, který nás programem provázel. Více informací o programu ve žlebské oboře lze najít na stránkách www.oborazleby.cz.
Helena Musilová (II. tř.), Jaroslava Lázničková (VI. tř.), Vlasta Králová (IV. tř.)

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní projekty, Výlety, exkurze. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.